30 Oct 2017

Τα αποτελέσματα της Β Εθνικής

dafni ippokratis1

 

Για την 4η αγωνιστική της Β’ Εθνικής στο όμιλό του Νότου η Δάφνη Δαφνίου, Ιωνικός Νίκαιας και Τρίτωνας συνέχισαν αήττητοι σε αντίθεση με τον Χαρίλαο Τρικούπη και Ίκαρων Σερρών που ηττήθηκαν στο Βορρά.

 

 

  Advertisement

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Δάφνη Δαφνίου - Ιπποκράτης Κω 75-73
Τρίτωνας - Νέα Κηφισιά 74-67
Κορωπί - Πανερυθραϊκός 85-93
Διαγόρας Δρυοπιδέων - Πρωτέας Βούλας 71-79
ΕΦΑΟΖ - ΚΑΟΚ 104-87
Μανδραϊκός - Παγκράτι 87-91
Ηράκλειο - Πανελευσινιακός 74-65
Ιωνικός Νικαίας - Ίκαρος Ν. Σμύρνης 85-74

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-73

Δεκάλεπτα: 16-27, 34-37, 52-55, 75-73

Διαιτητές: Κυριακόπουλος- Ρίζος

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 16, Κουφόπουλος, Διαμαντόπουλος 2, Χρυσός 2, Σοφρωνάς 2, Γκίνης 14 (2), Μιχόπουλος 9 (3), Γκιουζέλης 5, Τσιάκος 18 (1), Καπώνης 7 (1).

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 20 (1), Ονάσογλου 17 (2), Σκούφης 2, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 4, Λεκάκης 8, Χαρίσης 19, Τσακαλέρης 3.

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 87-91

Δεκάλεπτα: 16-22, 33-36, 56-59, 80-80, 87-91

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Αντωνιάδης

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 11 (1), Κωτσόπουλος, Κούσουλας25 (6), Καραμπάτσος 11 (2), Γκαϊτάσοφ 9 (1), Μουστόπουλος 14, Βαφιάς, Γεωργοπαπαδάκος, Ψυλέας 17 (3).

Παγκράτι (Χούμπαυλης): Ξιούρας, Καυκής 15 (2), Γιαννίκος 20 (2), Γεωργοπαπαδάκος 20 (4), Μήτσιαλος 16, Λυτόπουλος 12 (2), Χριστόπουλος 6 (2), Μπένος 2.

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 75-64

Δεκάλεπτα: 20-16, 35-31,52-49, 75-64.

Διαιτητές: Καρακάσης - Τσακαλογιάννης.

Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Σταμπουλής 7, Μποχωρίδης 13, Πετράκης 4, Λιανός 26, Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 13, Παπαδάκης 6, Μαρνελάκης, Λάκκας 4.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης):Αβραμίδης 14, Νικολακόπουλος 2, Κελαιδής 15, Ρόκας, Χόρτσας, Ζούμπος, Τζιάλλας 6, Στέφος 8, Δούκας 5, Κεφάλας, Ματζιώρης 11, Ηλιάδης 3.

 

ΚΟΡΩΠΙ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 85-93

Δεκάλεπτα: 22-18, 34-38, 56-52, 67-67 (κ.α.), 85-93

Διαιτητές  Θεοδωρόπουλος - Τσολάκος.

Κορωπί (Κατσούνης): Δενδρινος 3, Μπουρδάνος 20 (3), Γκοντόπουλος 9 (3), Σερέτης 4, Αγόρης (2), Σιμιτζής 2, Σπανός 5, Μαλτέσιος 30, Πετς, Γκίνης.

Πανερυθραϊκος (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Καλλιανιώτης 13 (3), Δερμιτζάκης 4, Τσακίρης 4, Σκάνδαλος 14 (1), Γιαουρτόγλου 27 (5), Αντωνίου 8 (2), Μακρόπουλος 18, Σταθόπουλος 2.

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 71-79

Δεκάλεπτα: 19-15, 43-33, 62-60, 71-79.

Διατητές: Καραβίτης - Πλιάκας.

Διαγόρας Δρυοπιδεών (Σαμόλης): Εμίρης 7 (1), Κουκάς 20 (3), Καράλης 3 (1), Πέττας 15 (1), Μαυροειδάκος 5, Καραστάμης 3, Λυκογιάννης 16 (1), Κατιάκος, Καραβανας 2.

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς) : Μπάλας, Αγγελόπουλος 10, Ματαλιωτάκης 6 (1), Παπάδης 3 (1), Αθηνιώτης 2, Αυγενικός 18 (4), Τοπάλης 19 (2), Βαρδαβάς 10, Γάργαλης 2, Καματερός 9 (1).

 

ΤΡΙΤΩΝ - ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 74-67

Δεκάλεπτα: 13-20, 25-32, 52-49, 74-67

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Μαγγουνής

Τρίτωνας (Μιχελάκος-Ανδρεδάκης): Ευστρατίου, Κουτούλας 3, Φράγκος, Καλατζής 8 (2), Κοντίνος, Ντιμπ 14 (2), Θυμνιός 10, Καραδολάμης 22 (4), Ντορμπάρης, Γκαβανόπουλος 7 (1), Κουκουνιάς, Τασόπουλος 10.

Νέα Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 17 (1), Μοσχοβίτης 14 (1), Κεφαλάς 4, Μαρίνος, Πριτσιούλης, Ντουζίδης 11 (1), Χαϊκάλης 6, Χατζηνικόλας 9 (1), Ψαρόπουλος 6 (1)

 

Βαθμολογία

1. Ιωνικός Νικαίας 8

2. Τρίτωνας 8

3. Δάφνη Δαφνίου 8

4. Ηράκλειο 7

5. ΕΦΑΟΖ 7

6. Μανδραϊκός 6

7. Διαγόρας Δρυοπιδέων 6

8. Ιπποκράτης Κω 6

9. Πρωτέας Βούλας 6

10. Παγκράτι 6

11. ΚΑΟΚ 5

12. Πανελευσινιακός 5

13. Νέα Κηφισιά 5

14. Πανερυθραϊκός 5

15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 4

16. Κορωπί 4

 

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Καβάλα - Χαρίλαος Τρικούπης 72-70
Ασπίδα Ξάνθης - Χαλκηδόνα 74-70
Αγρίνιο - Στρατώνι 64-51
Ανατόλια - Φάρσαλα 86-77
Μαχητές Δόξας Πεύκων - Ίκαροι Σερρών 78-76
Ερμής Λαγκαδά - Γέφυρα 63-54
Ελίμεια - Πευκοχώρι 66-73
Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΕΛΙΜΕΙΑ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 66-73
Δεκάλεπτα: 18-14,31-38, 45-59, 66-73.
Ελίμεια (Καραγιαννίδης): Τσούκας 3 (1), Μαλούτας 19 (2), Κούβελας 3 (1), Αντωνιάδης 11, Νικολάου 9, Μάλλιουρας 7, Μακρής 12 (2), Τσιμίδης 2
Πευκοχώρι (Πλατής): Αμπατζίδης 6 (2), Τσιμπής 13 (1), Τζουβάρας 6, Καραμπέκης 6, Μυλωνίδης 15 (1), Κιγμέτογλου 9 (1), Σικαλίδης 2, Θεοδωρίδης 11, Δανάκης 5

ΚΑΒΑΛΑ - ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 72-70
Δεκάλεπτα:17-22, 36-40, 58-52, 72-70.
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 15 (3), Μιχάλογλου 14 (1), Καπινιάρης 3, Τάγαρης 5, Πλιούκας 13, Αθανασιάδης 8(1), Κουμλέλης 14, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Παππάς.
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Βουρνάς 7, Ντόβας 11 (3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος 11, Περρωτής 5, Καραγκιολίδης 6, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 18 (3).

ΜΑΧΗΤΕΣ - ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 78-76
Δεκάλεπτα: 13-24, 39-41, 62-56, 78-76.
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 20 (6), Δήμας 9 (1), Χατζημιχαηλίδης 14 (1), Κωνσταντινίδης 12, Μπάκος 6, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης 5, Βελισσαρίου 10 (2).
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γριψιός 10(2), Γεωραγιάνος 2, Τράκας 6, Γκατζιάς 23 (3), Φώτογλου 11, Θολιώτης 4, Κακιούζης 20.

ΑΓΡΙΝΙΟ - ΣΤΡΑΤΩΝΙ 64-51
Δεκάλεπτα: 18-15, 37-29, 49-42, 64-51.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 12 (1), Κυριλής Θ., Μουρατίδης 11 (2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Γκρέκας 4, Μήτσου 6, Σταύρου 17(3), Κασαμπαλής 6, Τάγκας.
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπείρας 3 (1), Μητσάκης 8 (1), Σερέτης, Καραμανώλης, Δελίδης 5 (1), Πονόπουλος, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης 11(1), Φλιάτης Γ. 4, Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 13.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ 86-77
Δεκάλεπτα: 20-18, 44-38, 67-61, 86-77.
Ανατόλια (Γκαιτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 7, Βλάχος 4, Λεμονάκης 6, Γαλανίδης 13 (3), Ζαφειρούδης 6, Συμεωνίδης, Σταματογιαννης 15, Ζώτος 6, Βεργίνης 6, Καραποστόλου 29 (7).
ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος): Νικολόπουλος 15 (2), Ντίνος 2, Σαββίδης 16(2), Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 6 (2), Σιόλογκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 17(1), Λούτας, Λούπης, Μακρής 6, Τέλιος.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ- ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 74-70
Δεκάλεπτα: 15-15, 44-34, 59-48, 74-70.
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Σαββίδης 6, Παπαδάκης 3, Γρούδος 1, Τσιόγκας 10 (2), Κλωνάρας 10, Κουτσογιάννης 20 (2), Γκέλιος 22, Απιδόπουλος, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 2.
Χαλκηδόνα (Κλαλιώτης): Πετρίδης 6 (2), Μαρκίδης 6, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης, Παπαδόπουλος, Κουλάδης 17 (3), Πεταλωτής 12 (2), Σεφερίδης 1, Μάντσος 7, Μπαλτακός 8, Κοτζαγιάννης 13, Παναγιώτου.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΓΕΦΥΡΑ 63-54
Δεκάλεπτα: 19-15, 34-27, 50-42, 63-54
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καΐκλής, Μέλιος 4, Μήνου 10 (2), Ελευθεριάδης 9 (1), Τοπουζίδης 14 (2), Μάρουσιτς 2, Παρίτσης 1, Πηλικούδης 1, Δημητρακάς 2, Γκαμούρας 14, Αβοκάτο, Κοτσάνος 6.
Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας, Νικολαΐδης 3, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 4, Γαρέζος 6 (1), Παπαδόπουλος 10 (2), Σιώπης 13 (1), Ταουσάνης 7, Σιώμος 6, Αζίζης 3

 

Βαθμολογία

1. Ίκαροι Σερρών 7
2. Χαρίλαος Τρικούπης 7
3. Ερμής Λαγκαδά 7
4. Μαχητές Δόξας Πεύκων 7
5. Ασπίδα Ξάνθης 7
6. Χαλκηδόνα 6
7. Στρατώνι 6
8. Φάρσαλα 6
9. Ανατόλια 6
10. Καβάλα 6
11. Πευκοχώρι 6
12. Αγρίνιο 5
13. Τιτάνες Παλαμά 3
14. Γέφυρα 3
15. Ελίμεια 3

 

Advertisement

Read 174 times Last modified on Monday, 30 October 2017 23:39
Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.