02 Oct 2017

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας στην Γ Εθνική

g ethniki agones

 

Πρεμιέρα για τους 8 ομίλους της Γ' Εθνικής. Νικηφόρο ξεκίνημα για Καβάλα και Αιγάλεω, ήττες για Ηρακλή, Ολυμπιακό Βόλου και Νίκη Βόλου, πήρε το ''αιώνιο'' ντέρμπι η Προοδευτική.

 

  Advertisement

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των 8 ομίλων:

 

1ος όμιλος

ΑΕ Διδυμότειχου-Νέστος Χρυσούπολης ΑΝΑΒΟΛΗ

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-5

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Αετός Ορφανού 2-2

Καβάλα-Άρης Αβάτου 3-1

Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών 2-1

Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ:

1. Απόλλων Παραλιμνίου  3  (5-0)

2. Καβάλα  3  (3-1)

3. Ελπίς Σκουτάρεως  3  (2-0)

4. Ορφέας Ξάνθης  3  (2-1)

5. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής  1  (2-2)

6. Αετός Ορφανού  1  (2-2)

7. ΑΕ Διδυμότειχου  0  (0-0)

8. Νέστος Χρυσούπολης  0  (0-0)

9. Δόξα Προσκυνητών  0  (1-2)

10. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου  0  (0-2)

11. Άρης Αβάτου  0  (1-3)

12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου  0  (0-5)

 

2ος όμιλος

Άρης Παλαιοχωρίου-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-0

Αγροτικός Αστέρας-Καμπανιακός 3-2

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Νάουσα 1-0

Μακεδονικός-Αλμωπός Αριδαίας 1-3

Εδεσσαϊκός-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-2

ΑΟ Καρδίας-Πιερικός 1-2

ΑΕ Καρδίτσας-Ηρακλής 2-0

Ρεπό: Κιλκισιακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ:

1. Αλμωπός Αριδαίας  3  (3-1)

2. ΑΕ Καρδίτσας  3  (2-0)

3. Αγροτικός Αστέρας  3  (3-2)

4. Άρης Παλαιοχωρίου  3  (1-0)

5. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  3  (1-0)

6. Πιερικός  3  (2-1)

7. Εδεσσαϊκός  1  (2-2)

8. ΑΠΕ Λαγκαδά  1  (2-2)

9. ΑΟ Καρδίας  0  (1-2)

10. Νάουσα  0  (0-1)

11. Φίλιππος Αλεξάνδρειας  0  (0-1)

12. Καμπανιακός  0  (2-3)

13 Ηρακλής  0  (0-2)

14. Μακεδονικός  0  (1-3)

15. Κιλκισιακός  0

 

3ος όμιλος

ΑΕ Ποντίων Καραγιαννίων-Αστέρας Παραποτάμου 2-1

Δόξα Κρανούλας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-2

ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός 0-0

Μακεδονικός Φούφα-Νέος Αμφίλοχος 2-1

Πανλευκάδιος-Σκουφάς Κομποτίου 1-1

Καστοριά-Ερμής Αμυνταίου 0-1

Ρεπό: Εθνικος Φιλιππιάδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ:

1. Τηλυκράτης Λευκάδας  3  (2-0)

2. Ερμής Αμυνταίου  3  (1-0)

3. ΑΕΠ Καραγιαννίων  3  (2-1)

4. Μακεδονικός Φούφα  3  (2-1)

5. ΑΕ Λευκίμμης  1  (0-0)

6. Θεσπρωτός  1  (0-0)

7. Σκουφάς Κομποτίου  1  (1-1)

8. Πανλευκάδιος  1  (1-1)

9. Νέος Αμφίλοχος  0  (1-2)

10. Καστοριά  0  (0-1)

11. Αστέρας Παραποτάμου  0  (1-2)

12. Δόξα Κρανούλας  0  (0-2)

13. Εθνικός Φιλιππιάδας  0

 

4ος όμιλος 

Οπούντιος Μαρτίνου-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

Θήβα-ΑΟ Σελλάνων 1-1

ΑΠΟΚ Βελούχι-Ολυμπιακός Βόλου 1-0

Νίκη Βόλου-Ρήγας Φεραίος 0-1

ΝΠΣ Βόλος-Αστέρας Ιτέας 5-0

Διγενής Νεοχωρίου-Αμβρυσσέας Δίστομου 0-1

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ:

1. ΝΠΣ Βόλος  3  (5-0)

2. Αμβρυσσέας  3  (1-0)

3. Ρήγας Φεραίος  3  (1-0)

4. Οπούντιος Μαρτίνου  3  (1-0)

5. Βελούχι  3  (1-0)

6. Θήβα  1  (1-1)

7. ΑΟ Σελλάνων  1  (1-1)

8. Νίκη Βόλου  0  (0-1)

9. Ολυμπιακός Βόλου  0  (0-1)

10. Αχιλλέας Φαρσάλων  0  (0-1)

11. Διγενής Νεοχωρίου  0  (0-1)

12. Αστέρας Ιτέας  0  (0-5)

13. Αλμυρός  0

 

Advertisement

 

 

5ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου-ΠΑΟ Βάρδας 0-0

Λεωνίδιου-Ζάκυνθος 0-1

Καλαμάτα-Αχαϊκή 1-0

Διαγόρας Βραχνέικων-Παναρκαδικός 3-1

Αστέρας Βλαχιώτη-Πανηλειακός 1-1

Αστέρας Αμαλιάδας-Παλληξουριακός 4-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ:

1. Αστέρας Αμαλιάδας  3  (4-1)

2. Διαγόρας Βραχνέικων  3  (3-1)

3. Καλαμάτα  3  (1-0)

4. Ζάκυνθος  3  (1-0)

5. Αστέρας Βλαχιώτη  1  (1-1)

6. Πανηλειακός  1  (1-1)

7. ΠΑΟ Βάρδας  1  (0-0)

8. Τσικλητήρας Πύλου  1  (0-0)

9. Αχαϊκή  0  (0-1)

10. Λεωνίδιο  0  (0-1)

11. Παναρκαδικός  0  (1-3)

12. Παλληξουριακός  0  (1-4)

 

6ος όμιλος

Προοδευτική-Ιωνικός 1-0

Ασπρόπυργος-Ρόδος 1-0

Κερατσίνι-Ιάλυσος 1-1

Πέλοπας Κιάτου-Λουτράκι 0-5

Εθνικός-ΑΟ Ζευγολατιού 4-0

Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ:

1. Λουτράκι  3  (5-0)

2. Εθνικός  3  (4-0)

3. Ασπρόπυργος  3  (1-0)

4. Προοδευτική  3  (1-0)

5. Ιάλυσος  1  (1-1)

6. Κερατσίνι  1  (1-1)

7. Ιωνικός  0  (0-1)

8. Ρόδος  0  (0-1)

9. ΑΟ Ζευγολατίου  0  (0-4)

10. Πέλοψ Κιάτου  0  (0-5)

11. Διαγόρας Ρόδου  0

 

7ος όμιλος

Αήττητος Σπάτων-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-0

Πανθηραϊκός-Ερμής Κιβερίου 0-0

Παναργειακός-Χαλκίδα 1-2

Αιολικός-Ένωση Ερμιονίδας 0-1

Ταμυναϊκός-Τριγλία Ραφήνας 3-0

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ:

1. Αήττητος Σπάτων  3  (3-0)

2. Ταμυναϊκός  3  (3-0)

3. Ερμιονίδα  3  (1-0)

4. Χαλκίδα  3  (2-1)

5. Ερμής Κιβερίου  1  (0-0)

6. Πανθηραϊκός  1  (0-0)

7. Αιολικός  0  (0-1)

8. Παναργειακός  0  (1-2)

9. Τριγλία Ραφήνας  0  (0-3)

10. Διαγόρας Αγ. Παρασκευής  0  (0-3)

11. Θύελλα Ραφήνας  0

 

8ος όμιλος

Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1

Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Μυλοπόταμου 3-3

Ερμής Ζωνιανών-Ατσαλένιος 2-1

ΑΟ Παλαιόχωρας-Κηφισιά 1-1

Αιγάλεω-Φωστήρας 1-0

Ρεπό: Ηλυσιακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ:

1. Αιγάλεω  3  (1-0)

2. Ηρόδοτος  3  (2-1)

3. Ερμής Ζωνιανών  3  (2-1)

4. Κηφισιά  1  (1-1)

5. ΑΟ Παλαιοχώρας  1  (1-1)

6. ΑΕ Μυλοποτάμου  1  (3-3)

7. Άγιος Ιερόθεος  1  (3-3)

8. Ατσαλένιος  0  (1-2)

9. Ιεράπετρα  0  (1-2)

10. Φωστήρας  0  (0-1)

11. Ηλυσιακός  0

 

Advertisement

Read 158 times Last modified on Monday, 09 October 2017 12:52
Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.