17 Oct 2017

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής

g ethniki pod

 

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Ηρακλής, ισόπαλο το ντέρμπι μεταξύ Προοδευτικής και Εθνικού, εύκολη επικράτηση της Καβάλας και της Νίκη Βόλου.

 

 

  Advertisement

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των 8 ομίλων:

1ος όμιλος

ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-1

ΑΟ Καβάλας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 4-0

Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 1-3

Ελπίδα Σκουτάρεως – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Αετός Ορφανού 1-0

Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 0-0

 

Βαθμολογία ομίλου

1. Απόλλων Παραλιμνίου 7 (9-2)

2. ΑΕ Διδυμοτείχου 7 (4-2)

3. Καβάλα ΑΟ 6 (7-3)

4.Νέστος Χρυσούπολης 6 (5-2)

5. Ελπίς Σκουτάρεως 5 (5-3)

6. Ορφέας Puma Ξάνθης 4 (4-5)

7. Δόξα Προσκυνητών 4 (3-3)

8.Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 3 (3-4)

9.Αετός Ορφανού 2 (3-5)

10.Άρης Αβάτου 2 (2-4)

11.Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 1 (3-6)

12.Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 1 (1-10)

 

2ος όμιλος

Άρης Παλαιοχωρίου – Εδεσσαϊκός 3-0

Αγροτικός Αστέρας – ΑΠΕ Λαγκαδά 0-1

Νάουσα – Πιερικός 3-0

ΑΕ Καρίτσας – Φίλιππος Αλεξάνδρειας 0-2

ΑΟ Καρδίας – Κιλκισιακός 2-0

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Ηρακλής 1-2

Αλμωπός Αριδαίας – Καμπανιακός 1-1

Ρεπό: Μακεδονικός

 

Βαθμολογία ομίλου

1. Α.Π.Ε. Λαγκαδά 7 (7-2)

2. Αλμωπός Αριδαίας 7 (7-3)

3. Άρης Παλαιοχωρίου 7 (4-0)

4. Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 6 (3-2)

5. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 4 (3-3)

6. Ηρακλής 1908 4 (2-3)

7. Εδεσσαϊκός 4 (3-5)

8. Πιερικός 4 (3-5)

9. Φίλιππος Αλεξάνδρειας 2 (2-2)

10. Νάουσα 3 (4-4)

11. Καρδίας 3 (3-2)

12. Καρίτσα 3 (2-6)

13. Καμπανιακός 1 (3-5)

14. Μακεδονικός 1 (2-4)

15. Κιλκισιακός 1 (0-2)

 

3ος όμιλος

ΑΕΠ Καραγιαννίων – Πανλευκάδιος 0-0

Καστοριά – Εθνικός Φιλιππιάδας 0-1

ΑΕ Λευκίμμης – Σκουφάς Κομποτίου 0-0

Τηλυκράτης Λευκάδας – Νέος Αμφίλοχος 0-3

Θεσπρωτός – Ερμής Αμυνταίου 4-0

Μακεδονικός Φούφα – Αστέρας Παραποτάμου 1-0

Ρεπό: Δόξα Κρανούλας

 

Βαθμολογία ομίλου

1. Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 7 (3-1)

2. Μακεδονικός Φούφας 7 (3-1)

3. Τηλυκράτης Λευκάδας 6 (3-3)

4. Λευκίμμη 5 (2-1)

5. Θεσπρωτός 4 (4-1)

6. Ερμής Αμυνταίου 4 (2-5)

7. Νέος Αμφίλοχος 3 (5-4)

8. Σκουφάς Κομποτίου 3 (1-1)

9. Εθνικός Φιλιππιάδας 3 (1-1)

10. Πανλευκάδιος 3 (1-1)

11. Αστέρας Παραποτάμου 1 (1-3)

12. Δόξα Κρανούλας 1 (1-3)

13. Καστοριά 0 (0-2)

 

4ος όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΟ Θήβα 2-4

Αμβρυσσέας – Ρήγας Φεραίος 1-2

Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου 0-0

ΑΠΟΚ Βελούχι – Αλμυρός ΓΣ 1-2

Βόλος ΝΠΣ – ΑΟ Σελλάνων 4-1

Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Φαρσάλων 4-1

Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου

 

Βαθμολογία ομίλου

1. Βόλος Ν.Π.Σ. 9 (12-3)

2. Ρήγας Φεραίος 6 (5-4)

3. Γ.Σ. Αλμυρού 6 (6-2)

4. Νίκη Βόλου 6 (6-3)

5. Αμβρυσσέας 6 (5-3)

6. ΑΟ Θήβα 4 (6-5)

7. Ολυμπιακός Βόλου 4 (2-2)

8. Οπούντιος Μαρτίνου 3 (4-8)

9. Βελούχι 3 (2-2)

10. Αχιλλέας Φαρσάλων 3 (3-6)

11. Α.Ο. Σελλάνων 1 (3-7)

12. Αστέρας Ιτέας 1 (1-8)

13. Διγενής Νεοχωρίου 0 (1-3)

 

Advertisement

 

5ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2

Λεωνίδιο – Παναρκαδικός 0-3

Ζάκυνθος – Πανηλειακός 0-3

Καλαμάτα – Παμβουπρασιακός 2-0

Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0

Αχαϊκή – Παλληξουριακός 3-1

 

Βαθμολογία ομίλου

1. Αστέρας Αμαλιάδας 9 (7-1)

2. Αστέρας Βλαχιώτη 7 (4-2)

3. Καλαμάτα 7 (3-0)

4. Διαγόρας Βραχνέικων 6 (5-2)

5. Πανηλειακός 5 (4-1)

6. Αχαϊκή 4 (3-2)

7. Ζάκυνθος 1961 4 (1-3)

8. Παναρκαδικός 3 (4-5)

9. Παλληξουριακός 3 (3-7)

10. ΑΟΚ Πύλου 1 (1-4)

11. ΠΑΟ Βάρδας 1 (0-3)

12. Λεωνίδιο 0 (0-5)

 

6ος όμιλος

Προοδευτική – Εθνικός 0-0

Ιάλυσος – Ζευγολατιό 4-1

Ρόδος – ΑΟ Λουτράκι 1-0

Ασπρόπυργος – Ιωνικός 0-1

Πέλοπας Κιάτου – Διαγόρας Ρόδου 0-0

Ρεπό: Κερατσίνι

 

Βαθμολογία ομίλου

1. Ασπρόπυργος 6 (2-1)

2. Ιάλυσος 5 (6-3)

3. Εθνικός Πειραιώς 5 (4-0)

4. Διαγόρας Ρόδου 4 (1-0)

5. Προοδευτική 4 (1-1)

6. ΑΠΟ Κερατσίνι 4 (2-1)

7. ΑΣ Ρόδου 4 (2-2)

8. Ιωνικός 4 (1-1)

9. ΑΟ Λουτράκι 3 (5-2)

10. Πέλοψ Κιάτου 1 (0-5)

11. ΑΟ Ζευγολατιού 0 (1-9)

 

7ος όμιλος

Αήττητος Σπάτων – Πανθηραϊκός 2-1

Ταμυναϊκός – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 0-0

Ερμιονίδα – Ερμής Κιβερίου 1-1

Τρίγλια Ραφήνας – ΑΟ Χαλκίς 1-2

Παναργειακός – Θύελλα Ραφήνας 1-0

Ρεπό: Αιολικός

 

Βαθμολογία ομίλου

1. Αήττητος Σπάτων 9 (6-1)

2. Ερμιονίδα 7 (4-1)

3. Χαλκίδα 6 (4-3)

4. Ερμής Κιβερίου 5 (5-2)

5. Ταμυναϊκός 4 (4-4)

6. Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 4 (2-4)

7. Παναργειακός 3 (2-2)

8. Αιολικός 3 (1-1)

9. Πανθηραϊκός 1 (2-4)

10. Τρίγλια Ραφήνας 0 (1-7)

11. Θύελλα Ραφήνας 0 (0-2)

 

8ος όμιλος

Ηρόδοτος – Άγιος Ιερόθεος 1-0

Φωστήρας – ΑΕ Μυλοποτάμου 3-0

Κηφισιά – Ατσαλένιος 0-0

Ερμής Ζωνιανών – Ηλυσιακός 1-1

Παλαιόχωρα – ΟΦ Ιεράπετρας 0-2

Ρεπό: Αιγάλεω

 

Βαθμολογία ομίλου

1. Ηρόδοτος 7 (3-1)

2. Ιεράπετρα 6 (4-2)

3. Αιγάλεω 4 (1-0)

4. Ερμής Ζωνιανών 4 (3-2)

5. Φωστήρας 4 (3-1)

6. Κηφισιά 3 (1-1)

7. ΑΕ Μυλοποτάμου 2 (4-7)

8. ΑΟ Παλαιοχώρας 2 (2-4)

9. Ηλυσιακός 2 (1-1)

10. Ατσαλένιος 2 (1-2)

11. ΑΟ Αγίου Ιερόθεου 1 (3-5)

 

Advertisement

Read 122 times Last modified on Tuesday, 17 October 2017 17:15
Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.