Διεθνή

Διεθνή (5)

21 Aug 2016

1

Η Βραζιλία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα πέναλτι με σκορ 5-4 (1-1 κ.δ. και παράταση) απέναντι στη Γερμανία στο μεγάλο τελικό του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου Ανδρών.

4

Η Νιγηρία επικράτησε της Ονδούρας με 3-2 και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς αγώνες ποδοσφαίρου στους Άνδρες.

3

Με 2-1 επικράτησε η Γερμανία της Σουηδίας στο Μαρακανά, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου Γυναικών.

20 Aug 2016

1

Οι Καναδέζες κατέκτησαν για δεύτερη συνεχόμενη φορά το χάλκινο μετάλλιο, νικώντας με 2-1 στο μικρό τελικό του Ολυμπιακού Τουρνουά Ποδοσφαίρου Γυναικών, αφήνοντας την ομάδα της Βραζιλίας εκτός βάθρου στο «Arena Corinthians» του Σαο Πάολο.

10

Σε ένα παιχνίδι με δύο ανατροπές και γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα της κανονικής διάρκειας και της παράτασης, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 3-2 την Σεβίλλη και κατέκτησε το UEFA Super Cup, χάρη σε γκολ του Καρβαχάλ στο 119'.