30 Dec 2018

Millennium Dancers Ruth Bogusch - Ramona Reither, press interview after their vistory at 2018's European Cheerleading PerfomanceCheer

ph1 

 Δείτε τις δηλώσεις των Millennium Dancers από την Αυστρία, Ruth Bogusch και Ramona Reither οι οποίες κατέκτησαν την πρώτη θέση στο Freestyle Pom.


 

 

 

ph2

 

ph3

 

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ζευγαριών CHEERLEADING, της κατηγορίαςPERFORMANCECHEER, το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Δεκεμβρίου 2018 στο Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο Παλαιού Φαλήρου (TaeKwonDo) με την συμμετοχή 120 αθλητών από 16 χώρες.

 

Μεγάλοι νικητές του διημέρου στην κατηγορία senior αναδείχθηκαν τα ζευγάρια από την Αυστρία και την Ρωσία. Οι αθλήτριες των MillenniumDancers από την Αυστρία, RuthBoguschκαι RamonaReither κατέκτησαν την πρώτη θέση στο FreestylePomκαι οι Ρώσοι NikolayKostyukκαι NikitaVinogradov στο HipHop.

Αξίζει να σημειωθεί η 4η θέση του Αθλητικού Συλλόγου Εύαθλοι Τρικάλων, με τους Ευαγγελία Βενέτη και ΦίλιπποΘεοχάρη, στην κατηγορία Senior Hip Hop, καθώς αποτελεί την καλύτερη θέση που έχει λάβει ποτέ ελληνική ομάδα σε Ευρωπαϊκό επίπεδο.

Παράλληλα στα αξιόλογα των αγώνων συμπεριλαμβάνεται η συμμετοχή του Ουκρανικού ζευγαριού που διαγωνίστηκε σε ρυθμούςFuegoκαι Ελένης Φουρέιρα, τραγούδι που εκπροσώπησε την Κύπρο στην πρόσφατο διαγωνισμό της Eurovision.

Στην ηλικιακή κατηγορία Junior, οι AljaAmbrozicκαι AlexiaPavlev από την Σλοβενία ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στο FreestylePom και οι ManouTeVoorwisκαι FleurSwienink από την Ολλανδία στο HipHop.

Αποτελέσματα European Cheer Doubles Championship

Senior Freestyle Pom Doubles

1. Ruth Bogusch - Ramona Reither (Millenium Dancers/Austria)

2. Ksenia Priakhina – Margarita Ezhova (Non-Stop/Russia)

3. Shchitiva – Volkova (ELY/Russia)

Οι ελληνικές συμμετοχές πήραν τις παρακάτω θέσεις:

13. Μαρία Λάσκα – Σαβίνα Ρούτση (Τέχνη και Άθληση Ρεθύμνου/Ελλάδα)

13. Ζαχαρένια Τζανίδου – Ζαφειρία Τσούβαλου (Αμαζόνες/Ελλάδα)

Senior Hip Hop Dance Doubles

1. Nikolay Kostyuk – Nikita Vinogradov (United Bit /Russia)

2. Maryna Kushchova – Oleksandr Ushakov (Cheer Nika/Ukraine)

3. Tim Aafjes – Kim Assink (Tim&Kim/Netherland)

Οι ελληνικές συμμετοχές πήραν τις παρακάτω θέσεις:

4. Ευαγγελία Βενέτη – Φίλιππος Θεοχάρης (Εύαθλοι Τρικάλων/Ελλάδα)
9. Ιωάννης Εγγλεζάκης – Μαρία Σταυριάννα Στάθη (ΑΓΟΠ Μυρτάλη/Ελλάδα)

JuniorFreestylePomDoubles

1. Alja Ambrozic – Alexia Pavlev (Slovenia)
2. Alina Airieva – Ekaterina Sidelnikova (Russia)

3. Uliana Kostiuchenkova – Alina Radchenco (Russia)

Οι ελληνικές συμμετοχές πήραν τις παρακάτω θέσεις:

7. Στυλιανή Σταματάκη – Βιολέττα Δαμανάκη (Ελλάδα)

12. Ιωάννα Ειρήνη Φουντεδάκη – Μαρίνα Ελένη Δρόσου (Ελλάδα)

Junior Hip Hop Doubles

1. Manou Te Voorwis – Fleur Swienink (Netherland)

2. Platon Fatin – Valeriia Krivacheva (Russia)

3. Tekla Giorgadze – Lile Menteshashvili (Georgia)

Οι ελληνικές συμμετοχές πήραν τις παρακάτω θέσεις:

8. Μαρία Ελένη Ευθυμίου – Μικαέλα Καλομοίρα Βλασταράκου (Ελλάδα)

10. Ζωή Κολοβού – Μαρία Κοτταρίδη (Ελλάδα)

 

embed video plugin powered by Union Development
Read 3640 times Last modified on Sunday, 30 December 2018 12:59
Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.