23 Oct 2017

Τρομερό φινάλε και πρόκριση για Ολυμπιακό, Παμβοχαϊκό, Εθνικό Αλεξ. και Ηρακλή Χαλκίδας

foin-xalk-1

 

Απίθανα πράγματα συνέβησαν στην τελευταία αγωνιστική της Α φάσης του Λιγκ Καπ στο βόλεϊ.

 

Στη Σύρο, ο Φοίνικας νίκησε με 3-2 τον Ηρακλή Χαλκίδας και ξέσπασε σε πανηγυρισμούς. Ωστόσο λογάριαζε χωρίς… την προκήρυξη σύμφωνα με την οποία, σε περίπτωση ισοβαθμίας μετρά πρώτα η διαφορά των σετ. Έτσι την πρόκριση πήρε ο Ηρακλής Χαλκίδας.

Εύκολη νίκη πήραν ο Ολυμπιακός και ο Παμβοχαϊκός και μαζί με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης που εξασφάλισε την πρόκριση από χθες, πηγαίνουν στο Final 4. 

 

  Advertisement

 


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Αιγινίου Πιερίας)
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (12-25, 25-23, 20-25, 19-25) 
Ρεπό ο ΠΑΟΚ
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
ΠΑΟΚ - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (19-25, 21-25, 25-22, 25-17, 13-15)
Ρεπό ο ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
ΠΑΟΚ - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1 (20-25, 25-19, 25-12, 25-22)
Ρεπό ο ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 2 6 6-3
2. ΠΑΟΚ 2 5 5-3
3. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2 0 2-6

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη, Ρέντη)
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-0 (25-21, 25-19, 25-20) 
Ρεπό: Κηφισιά
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
17.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση - ΑΟΠ Κηφισιά 3-0 (25-23, 25-18, 25-21)
Ρεπό: Ολυμπιακός
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιά 3-0 (25-20, 25-20, 28-26)
Ρεπό: Ηρακλής Πετοσφαίριση

*Προκρίνεται στο φάιναλ-4 η πρώτη ομάδα του ομίλου.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Ολυμπιακός 2 6 6-0
2. Ηρακλής Πετ. 2 3 3-3
3. ΑΟΠ Κηφισιάς 2 0 0-6

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Γ.Τριαντάφυλλος, Βόχας)
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
18.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 0-3 (12-25, 23-25, 21-25)
Ρεπό ΓΑΣ Παμβοχαϊκός
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
18.00: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (26-24, 25-18, 25-22)
Ρεπό Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-1 (27-25, 25-14, 15-25, 25-22)
Ρεπό ο Παναθηναϊκός Α.Ο.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2 6 6-1
2. Παναχαϊκή Πετ. 2 3 4-3
3. Παναθηναϊκός 2 0 0-6

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Ερμούπολης, Σύρος)
Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017
ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΟΦΠΦ Εθνικός 3-2 (25-16, 21-25, 25-17, 22-25, 15-11)
Ρεπό ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας
Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
ΟΦΠΦ Εθνικός - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (21-25, 18-25, 24-26) 
Ρεπό ο ΑΟ Φοίνικας Σύρου
Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-2 (25-19, 25-17, 18-25, 23-25, 15-05)  
Ρεπό ο ΟΦΠΦ Εθνικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 2 4 (5-3)
2. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 2 4 (6-4)
3. ΟΦΠΦ Εθνικός 2 1 2-6

  Advertisement

Read 37 times Last modified on Monday, 23 October 2017 09:28
Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.